Vencer

Firma Vencer uruchomiła nowy interaktywny konkurs na projekt samochodu sportowego.

8

Holenderski producent supersamochodu, który dotychczas zaprezentował tylko jeden model  sportowy Vencer Sarthe, postanowił w projekt zaangażować internautów.  W konkursie może uczestniczyć każdy dla kogo projektowanie jest pasją, zainteresowaniem i chęcią podzielenia się swoją kreatywnością ze światem. Oprócz składania projektów istnieje również możliwość uczestnictwa w debacie, dodawanie komentarzy i swoich sugestii, a także głosowanie na ulubiony projekt. Głosowanie trwa do grudnia 2013 roku, po którym Vencer przedstawi zwycięzców,  którzy uzyskali najwięcej głosów na nadesłane prace. Ty też masz szanse zagłosować! i przyczynić się do wypromowania ulubionego projektu.

W tym miejscu pragnę zaprezentować Wam parę szkiców mojego autorstwa, które biorą udział w ów konkursie…

vencer_sarthe_g_7.jpeg_700layout kopia

Aby zagłosować na projekt wystarczy wejść na http://vencer.nl/contest/view/229 i kliknąć w ikonę znajdującą się po prawej stronie (od rysunków), z uniesionym kciukiem w górę : ) Zapraszam też do galerii Vencer gdzie można dokładniej zobaczyć szkice.

Konkurs to jedno, drugie to sportowe własności bolidu. Pod maską ma znaleźć się motor V8 510 KM montowany centralnie (max moment aż 650 Nm). Klasyczny napęd przekazywany jest na tył za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej j (poprzez dyferencjał o ograniczonym poślizgu). Vencer ma rywalizować z Ferrari, pierwszą setkę osiąga już po 3,8 s, a prędkość  maksymalna nie ma „kagańca” na ECU i zamyka skalę na 326 kresce.

( Firma Vencer została założona w 2010 r. przez Roberta Cobbena. Jej celem było zbudowanie nowego, wysokiej jakości samochodu sportowego. Wąskie grono inżynierów zaprojektowało i zbudował model Sarthe Vencer.)

Źródło: vencer.nl, http://autoflesz.com

 <powrót