– Projekt Fiesta

Rysunek1

Praca dyplomowa zrealizowana w II Pracowni Plakatu pod kierunkiem prof. nadzw. UAP Eugeniusza Skorwidera.

Realizacja jest inspirowana strukturą życia w wielkim mieście i skupia się na fragmentach otaczającej nas rzeczywistości, składającej się z wielorakich: nakazów, zakazów, ostrzeżeń, znaków informacyjnych, ograniczeń, przeszkód itp.
Codziennie przechadzając się ulicami swojego miasta mamy do czynienia z tymi elementami. Nasza droga do pracy, szkoły, kina, czy na targowisko jest pełna tych ?obrazów?. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ów informacje wpływają na naszą psychikę i na nasze codzienne postrzeganie otaczającego nas świata.

Duża ilość elementów zawartych w grafice, została zebrana na terenie Poznania. Obrazy te skonfrontowano z własnoręcznymi rysunkami, tworząc tym samym na pierwszy rzut oka  chaotyczną kompozycje. Jednak po chwili, możemy w tym „przedstawieniu” dostrzec pewne zależności i powiązana, z którymi obcujemy na co dzień.

Grafika została umieszczona na samochodzie, tym samym ma możliwość swobodnego przemieszczania się, nie jest zamknięta w czterech ścianach galerii, ma możliwość dotarcia do większej ilości odbiorców (może wywoływać zdziwienie, zachwyt, chwilę zadumy itp. w miejscach gdzie byśmy się tego nie spodziewali). Samochód jako forma występująca w naszej rzeczywistości jako coś naturalnego przybrał nowa funkcje: środek transportu stał się nośnikiem informacji o otaczającej nas rzeczywistości, której często nie dostrzegamy a mimo to wpływa na nas.

<powrót 

<powrót zmiksowana